Loading

Baterie i zawory

W ciągłej sprzedaży posiadamy armaturę laboratoryjną włoskiej firmy TOF. Są to m.in. wylewki, kompletne baterie oraz zawory, które stanowią niezbędne wyposażenie każdego laboratorium. Wszystkie proponowane przez nas rozwiązania posiadają atesty oraz certyfikaty wymagane dla armatury narażonej na działanie substancji chemicznych, promieniowania UV czy wysokich temperatur. Produkty marki TOF wyróżnia ponadto wysoka trwałość i funkcjonalność.

Baterie laboratoryjne

W swojej ofercie posiadamy cechujące się wysoką jakością baterie do wody pitnej – zimnej oraz ciepłej, a także do wody zdemineralizowanej. Jest to armatura przeznaczona do montażu przy stanowiskach do mycia:

  • na blatach jedno- i dwukomorowych,
  • na blatach stołów wyspowych oraz przyściennych,
  • na ścianach nad zlewami.

Wśród dostępnych rozwiązań znajdą Państwo modele z ruchomą wylewką, mieszaczem, dławikami, a także wygodnymi pokrętłami lub uchwytem uchylnym, umożliwiającym otwieranie i zamykanie dopływu wody także łokciem.

Baterie z ruchomą wylewką/ mieszaczem

W laboratoriach wykorzystuje się zarówno wodę zimną jak i wrzątek, czasami jednak, chociażby do mycia rąk, potrzebny jest strumień o umiarkowanej temperaturze, którą nie zawsze łatwo jest osiągnąć. Prezentowane w naszej ofercie baterie z mieszaczem będą funkcjonalną i wydajną alternatywą dla tradycyjnych modeli z kurkami. Korzystanie z nich jest niezwykle wygodne – w prosty sposób można regulować zarówno temperaturę jak i siłę strumienia. Jest to również rozwiązanie dużo bardziej oszczędne – znacząco zmniejsza się ilość marnowanej wody.

W naszym sklepie znalazły się również funkcjonalne baterie z ruchomą wylewką. Taka dodatkowa funkcja przydatna jest przede wszystkim w trakcie czyszczenia sprzętu oraz napełniania wodą naczyń, które nie mieszczą się do misy zlewu, znacząco ułatwia ona także utrzymanie zmywaka w czystości. Wyciągana wylewka pozwala również na regulację strumienia – w zależności od potrzeb używać można natrysku delikatnego lub skoncentrowanego, o dużym ciśnieniu.

Zawory laboratoryjne

W asortymencie marki TOF dostępne są pojedyncze, podwójne, jak również poczwórne zawory z dławikami do:

  • gazu ziemnego,
  • gazu płynnego,
  • próżni,
  • gazów technicznych.

Ich montaż możliwy jest na przyściennych oraz wyspowych stołach laboratoryjnych.

Wszystkie metalowe elementy armatury TOF wykonane zostały z mosiądzu i pokryte zostały chemoodporną powłoką epoksydową.

Zawory gazu

Niektóre z wykorzystywanych w pracowniach gazów są nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale również łatwopalne, dlatego aby zminimalizować ryzyko wypadku konieczne jest zagwarantowanie doskonałej szczelności całej instalacji. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy pełną gamę funkcjonalnych i trwałych zaworów, które dodatkowo, dzięki kurkom o różnych kolorach, zapobiegać będą pomyłkom.

Zawory próżni

W ofercie posiadamy również elementy wyposażenia dedykowane laboratoriom wykorzystującym instalacje próżniowe. Dostępność zaworów o zróżnicowanej konstrukcji, wyposażonych w funkcjonalne końcówki oraz ułatwiające regulację kurki pozwoli ściśle dopasować armaturę do wymagań pracowni.

Wylewki

Dostęp do bieżącej wody jest w przypadku wielu laboratoriów niezwykle istotny. Prezentowane w naszej ofercie wylewki posiadają poręczne końcówki, ułatwiające podłączenie węża, większość z nich jest również ruchoma, co w dużej mierze usprawnia ich użytkowanie. Model ramienia dostosować można do panujących w laboratorium warunków – posiadamy wylewki zarówno o profilu prostokątnym, jak i nieco bardziej opływowym kształcie. Stabilne osadzenie ich w baterii możliwe jest dzięki zastosowaniu wytrzymałych gwintów. Dodatkową gwarancją ich wieloletniego użytkowania będzie warstwa antykorozyjna, która zabezpiecza element i zapobiega osadzaniu się na nim nieestetycznych osadów.

Katalog armatury laboratoryjnej TOF

baterie laboratoryjne
zlewik w dygestorium