Loading

Inne wyposażenie

Wszystko, co pozwoli na optymalne wyposażenie pomieszczenia – zwiększy komfort i ergonomię pracy, a także bezpieczeństwo pracującego w nim personelu. Proponowane przez nas elementy wyposażenia laboratoriów to wysokiej klasy meble i sprzęty znajdujące zastosowanie w trakcie przeprowadzania analiz oraz procesów badawczych dla placówek medycznych, naukowych oraz funkcjonujących przy przedsiębiorstwach z różnych branż szeroko pojętego przemysłu.

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.:

  • krzesła,
  • taborety,
  • ociekacze,
  • tablice podświetlane,
  • wózki na stacje dysków,
  • okapy,
  • wyciągi,

Dostępne w naszym asortymencie wyposażenie laboratoriów wyróżnia się trwałością, niezawodnością, a także odpornością na działanie substancji chemicznych i innych czynników typowych dla tego rodzaju pomieszczeń.

Elementy te w połączeniu z proponowanymi przez nas meblami, dygestoriami, a także profesjonalną armaturą oraz środkami bezpieczeństwa pozwalają kompleksowo zaaranżować miejsce pracy, dbając zarówno o jej efektywność, jak i bezpieczeństwo.

Krzesła

Praca w laboratoriach regulowana jest przez wiele zasad dotyczących bezpieczeństwa, jeśli jednak chodzi o wyposażenie, obowiązują w nich podobne zasady ergonomii, co w innych placówkach. Jeśli stanowisko wymaga siedzenia na krześle, trzeba zadbać, by właściwie podpierało ono plecy pracownika i umożliwiało mu wygodne ulokowanie się przy blacie roboczym. Zaniedbania w kwestii utrzymania właściwej sylwetki podczas pracy mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne, między innymi bóle kręgosłupa, drętwiejące kończyny oraz nieprzyjemne skurcze.

Najważniejszą cechą prezentowanych w naszej ofercie krzeseł laboratoryjnych jest możliwość regulacji wysokości siedzenia. Dzięki temu stanowisko lepiej dostosować można do wzrostu laboranta. Dowolnie zmieniać można również kąt nachylenia oparcia, co zapobiega garbieniu i sprawia, że plecy są dużo mniej obciążone. Dużym usprawnieniem ssą również wytrzymałe kółka, które umożliwiają swobodne przemieszczanie się w obrębie stanowiska, bez konieczności szurania krzesłem po podłodze.

Taborety

Dzięki swojej mobilności oraz możliwości dostosowania wysokości siedzenia taborety cieszą się w laboratoriach równie dużym powodzeniem, co krzesła z oparciem. Nie ustępują im pod względem wygody, a zajmują o wiele mniej miejsca. Siedziska wykonane są z pianki poliuretanowej, która nie tylko jest łatwa do utrzymania w czystości i odporna na działanie czynników chemicznych, ale również nie odkształca się pod wpływem długotrwałego nacisku. Wytrzymały stelaż jest gwarancją stabilności i długoletniej funkcjonalności, jednocześnie pozostaje on niezwykle lekki, dzięki czemu taboretem można swobodnie manewrować.

Ociekacze

Dla wiarygodności przeprowadzanych w laboratorium badań ważne jest, aby wykorzystywane w ich trakcie szkło było czyste i suche. Niektóre z placówek korzystają ze zmywarek, nie wszystko można jednak do nich wkładać, dlatego większość sprzętu myje się ręcznie. Prezentowane w naszej ofercie ociekacze pozwolą na suszenie każdej wielkości szkła. Rozstaw kołeczków umożliwia zawieszanie zarówno malutkich probówek jak i większych zlewek i kolb. W ofercie posiadamy modele stojące, a także do zawieszenia na ścianie. Dzięki zamontowaniu specjalnej rynienki ściekająca z naczyń woda nie rozlewa się, co nie tylko pomoże utrzymać porządek w pomieszczeniu, ale również zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Tablice podświetlane

W każdym laboratorium, w którym istnieje konieczność przeprowadzania obliczeń idealnie sprawdzą się prezentowane w naszej ofercie tablice. Dzięki możliwości podświetlenia nie tylko umożliwiać będą one pracę w każdych warunkach, ale również sprawią, że wszystkie umieszczone na nich informacje będą doskonale widoczne. Zarówno w obsłudze jak i w utrzymaniu w czystości są one niekłopotliwe.
Prezentowane w naszym sklepie podświetlane tablice przydatne będą również laboratoriach akademickich, w których odbywają się zajęcia ze studentami. Umożliwią one nauczycielom urozmaicenie wykładów i lepsze zobrazowanie poszczególnych procesów.

Wózki na stacje dysków

Przygotowaliśmy dla Państwa wózki na stacje dysków wyposażone w koła, umożliwiające jego dowolne przesuwanie. Dzięki nim, możliwe będzie stworzenie ergonomicznego i wygodnego stanowiska pracy dla osób korzystających z różnego rodzaju pomieszczeń, których wyposażenie obejmuje komputery stacjonarne.

Oferowane przez nas rozwiązania zagwarantują komfortową i higieniczną pracę nie tylko w laboratoriach medycznych, ale także wszelkich pracowniach edukacyjnych. Prezentowane akcesoria zapewniają odpowiednie potrzymanie stacji dysków i przewodów zasilających, zabezpieczając je przed przesuwaniem, a tym samym chroniąc sprzęt przed niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Okapy

W skład wyposażenia do laboratoriów, oferowanego przez naszą firmę, wchodzą okapy, dzięki którym możliwe jest skuteczne usuwanie nieprzyjemnych oraz szkodliwych oparów chemicznych, gromadzących się w pracowni. Zastosowanie okapów jest niezbędne, aby zapewnić odpowiednie warunki pracy osobom przebywającym w pomieszczeniach, a dzięki naszej pomocy, możliwe jest ich dopasowanie pod kątem Państwa potrzeb i preferencji.

Zaopatrując się w nasze produkty zyskują Państwo pewność, że zastosowane rozwiązania będą skuteczne oraz bezpieczne dla personelu. Dodatkowo, ich konstrukcje oraz materiały użyte do ich wykonania, zapewniają trwałość sprzętu oraz łatwość czyszczenia, a tym samym wygodę użytkowania.

Wyciągi

Laboratorium to miejsce, w którym w wyniku przeprowadzanych czynności, często powstają szkodliwe, niekiedy nawet trujące opary. Aby skutecznie pozbyć się ich z przestrzeni pracowni, warto wyposażyć ją w wyciągi, dostępne w naszym asortymencie.
Proponujemy wyciągi laboratoryjne, które dzięki możliwości dowolnego konfigurowania z posiadanym sprzętem, zapewniają wygodę użytkownikom, skutecznie chroniąc przed przedostawaniem się oparów, pyłów i gazów do przestrzeni laboratorium. Dodatkowo, oferowane przez nas rozwiązania występują w wielu wersjach, dzięki czemu można wybrać model, który zapewni bezpieczeństwo pracownikom oraz jak najlepiej skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia pracowni.