Loading

Oczomyjki

W swojej ofercie posiadamy armaturę laboratoryjną dedykowaną sytuacjom awaryjnym, zagrażającym zdrowiu pracowników. Jedną z oferowanych pozycji są oczomyjki (pojedyncze oraz podwójne), które są obligatoryjnym wyposażeniem miejsc, w których pracownicy mogą być narażeni na oblanie substancją żrącą i innymi chemikaliami, czy też zapylenie oczu. Natryski te znajdują jednak zastosowanie nie tylko w laboratoriach, lecz także w szpitalach oraz różnego typu zakładach przemysłowych

Proste i szybkie wypłukiwanie szkodliwych substancji

Specjalna konstrukcja oczomyjek zapewnia łatwy dostęp do urządzenia i bezproblemowe korzystanie w sytuacjach awaryjnych, wiążących się często z paniką i stresem. Modele przymocowane do ściany lub blatu zapewniają użytkownikowi wolne ręce, którymi może przytrzymywać powieki podczas wypłukiwania spod nich szkodliwych substancji.

Trwałość i niezawodność

Głowice proponowanych przez nas, pojedynczych, jak i podwójnych oczomyjek wyposażone są w specjalne kapturki zabezpieczone dodatkowo metalowym łańcuszkiem, które chronią wyloty przed zakurzeniem. Długotrwałą eksploatację sprzętu zapewniają ponadto stalowe elementy pokryte chemoodporną farbą.

W zależności od wybranego modelu urządzenie podłącza się do instalacji wodociągowej bądź pojemnika ze sterylnym płynem.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oczomyjek wolnostojących oraz montowanych na stole bądź ścianie, a także modeli z misą oraz z elastycznym wężem.

 

Oczomyjki montowane na stole

Sprawdzają się w miejscach, w których pracownicy są szczególnie narażeni na szkodliwe działanie substancji agresywnych. Oczomyjki montowane na stole gwarantują możliwość niemalże natychmiastowego wypłukania oczu w razie wypadku. Zainstalowanie ich bezpośrednio na blacie stołu laboratoryjnego zapewnia pracownikom dotarcie do nich nie dłużej niż w 10 sekund od miejsca, w którym doszło do kontaktu z niebezpieczną substancją.
Oczomyjki wyposażone są w wąż, dzięki niemu oczomyjkę można wyciągnąć z blatu, przyłożyć do oczu i nacisnąć zawór. Umożliwia to łatwą i szybką obsługę natrysku, którą utrudnia już sama sytuacja stresowa oraz pogorszony wzrok.

Oczomyjki z misą

Skuteczne opłukiwanie oczu, jak i całej twarzy w przypadku bezpośredniego kontaktu z substancjami niebezpiecznymi. Proponowane przez nas oczomyjki z misą przeznaczone są, w zależności od modelu, do montażu w ścianie, jak również do zakotwiczenia w podłodze. Zapewniają poszkodowanym możliwość szybkiego dotarcia do urządzenia ratunkowego bez względu na charakter ich pracy oraz miejsce jej wykonywania. Wykorzystana w trakcie obmywania oczu i twarzy woda zbierana jest w misie, z której trafia bezpośrednio do odpływu. Dowolność w zakresie miejsca instalacji pozwala umieścić urządzenie nie dalej niż 30m od miejsca potencjalnego zagrożenia.

Oczomyjki z wężem

Urządzenia ratunkowe, które można podłączyć do instalacji wodociągowej, a w razie braku takiej możliwości, do pojemnika ze sterylnym płynem. Dostępne w naszej ofercie oczomyjki z wężem to wygodny w użytkowaniu sprzęt umożliwiający pracownikom dokładne wypłukanie oczu, w przypadku kontaktu z pyłami lub silnie agresywnymi substancjami. Proponowane przez nas urządzenia wyposażone są w elastyczny wąż ze stali nierdzewnej o długości 1,5m oraz praktyczny uchwyt do montażu w ścianie lub przy pojemniku ze sterylnym płynem. Rozwiązania mobilne doskonale sprawdzają się w miejscach, w których nie ma możliwości stałego montażu urządzenia w odpowiedniej odległości od miejsca potencjalnego wypadku.

 

Katalog pryszniców bezpieczeństwa oraz oczomyjek.

oczomyjka laboratoryjna
oczomyjki