Loading

Prysznice bezpieczeństwa

Jeden ze środków zapewniających ochronę zdrowia i życia pracowników laboratoriów, jak również wielu zakładów przemysłowych. Prysznice bezpieczeństwa są wymagane w miejscach, w których pracownicy mogą być narażeni m.in. na zapalenie się ubrania czy kontakt z substancjami żrącymi bądź innymi szkodliwymi chemikaliami.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo prysznice bezpieczeństwa montowane w suficie, na ścianie, nad drzwiami czy też stojące – do zakotwiczenia w podłodze. Wśród naszych propozycji dostępne są również zestawy kombinowane, takie jak natryski z oczomyjką, które pozwolą usunąć zanieczyszczenia spod powiek.

Szybka pomoc w awaryjnych sytuacjach

Specjalne cięgno otwierające dopływ wody oraz przemyślana konstrukcja naszych pryszniców bezpieczeństwa ułatwia korzystanie z nich w sytuacjach awaryjnych, kiedy to liczy się każda sekunda. Wystarczy pociągnąć za znajdujący się na optymalnej wysokości uchwyt, by uruchomić natrysk i szybko obmyć całe ciało, a tym samym zmyć z siebie szkodliwe substancje czy ugasić płomień.

Solidna armatura do zadań specjalnych

Wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie naszych natrysków zapewnia ponadto zastosowanie stali pokrytej chemoodporną farbą, z której wykonana jest również dysza. W przeciwieństwie do dysz z tworzyw sztucznych nie ulegnie ona zniszczeniu także na skutek działania wysokiego ciśnienia wody.

 

Katalog pryszniców bezpieczeństwa oraz oczomyjek.

oczomyjka laboratoryjna
prysznic bezpieczeństwa