Loading

Prysznice bezpieczeństwa

Jeden ze środków zapewniających ochronę zdrowia i życia pracowników laboratoriów, jak również wielu zakładów przemysłowych. Prysznice bezpieczeństwa są wymagane w miejscach, w których pracownicy mogą być narażeni m.in. na zapalenie się ubrania czy kontakt z substancjami żrącymi bądź innymi szkodliwymi chemikaliami.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo prysznice bezpieczeństwa montowane w suficie, na ścianie, nad drzwiami czy też stojące – do zakotwiczenia w podłodze. Wśród naszych propozycji dostępne są również zestawy kombinowane, takie jak natryski z oczomyjką, które pozwolą usunąć zanieczyszczenia spod powiek.

Szybka pomoc w awaryjnych sytuacjach

Specjalne cięgno otwierające dopływ wody oraz przemyślana konstrukcja naszych pryszniców bezpieczeństwa ułatwia korzystanie z nich w sytuacjach awaryjnych, kiedy to liczy się każda sekunda. Wystarczy pociągnąć za znajdujący się na optymalnej wysokości uchwyt, by uruchomić natrysk i szybko obmyć całe ciało, a tym samym zmyć z siebie szkodliwe substancje czy ugasić płomień.

Solidna armatura do zadań specjalnych

Wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie naszych natrysków zapewnia ponadto zastosowanie stali pokrytej chemoodporną farbą, z której wykonana jest również dysza. W przeciwieństwie do dysz z tworzyw sztucznych nie ulegnie ona zniszczeniu także na skutek działania wysokiego ciśnienia wody.

 

Prysznice montowane w suficie

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku pryszniców bezpieczeństwa jest zamontowanie ich w miejscu, do którego dostęp nie będzie utrudniony i które pozwoli na objęcie strumieniem wody całej sylwetki. Umieszczenie dyszy na suficie, w dogodnym punkcie pomieszczenia umożliwi poszkodowanemu szybkie dotarcie do uchwytu i uruchomienie dyszy. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu dyfuzorów, stożkowy wypływ pomoże spłukać zanieczyszczenie z wszystkich części ciała.
Ważne jest, aby czasza natrysku znajdowała się na wysokości od 208 do 244 cm nad podłogą, a uchwyt nie wyżej niż 173 cm. W rozległych pomieszczeniach, w których pracuje większa liczba osób, wymagane jest zamontowanie kilku takich instalacji.

Prysznice montowane na ścianie

Modele do montażu naściennego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie umieszczenie dysz na suficie będzie utrudnione lub niemożliwe. Dzięki dostępności zróżnicowanych modeli możliwe jest dostosowanie instalacji bezpieczeństwa do wymogów pomieszczenia. Dzięki ruchomej głowicy z sześcioma dyfuzorami możliwe jest skierowanie strumienia pod takim kątem, by w całości objąć poszkodowanego i usunąć zagrażającą zdrowiu substancję lub płomień.
Dzięki wytrzymałej i stabilnej konstrukcji z galwanizowanych stalowych rur oraz zastosowaniu skutecznych zaworów kulowych prysznice są szczelne i na długo zachowują funkcjonalność.

Prysznice montowane nad drzwiami

Decydując się na zamontowanie prysznica bezpieczeństwa nad drzwiami uwagę zwrócić należy na umiejscowienie dyszy oraz cięgna, tak, aby otwierające się skrzydło nie tylko nie groziło uszkodzeniem instalacji, ale przede wszystkim nie zagradzało do niej dostępu. Istotne również jest, aby natrysk znajdował się w takim miejscu, by poszkodowany pracownik mógł do niego dotrzeć w ciągu mniej niż 10 sekund, nie natrafiając na przeszkody.
Dzięki dodatkowemu mocowaniu do ściany prysznic jest stabilny i swoja funkcje będzie bezawaryjnie pełnić przez długi czas. Jak wszystkie modele prezentowane w naszej ofercie, natrysk dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czerwonym oraz zielonym.

Prysznice – natrysk bezpieczeństwa z oczomyjką

Kontakt ze szkodliwą dla zdrowia substancją wymaga szybkiej reakcji i kompleksowego działania. W naszej ofercie poza klasycznymi prysznicami bezpieczeństwa znalazły się także zestawy kombinowane, wzbogacone o oczomyjkę. Dzięki nim możliwe będzie sprawne i szybkie spłukanie zagrażającego zdrowiu materiału, co w przypadku tak wrażliwych okolic jak oczy może mieć kluczowe znaczenie. Strumień wody uruchamiany jest za pomocą poręcznego cięgna oraz solidnego pedału. Budowa prysznica umożliwia zainstalowanie go w dowolnym miejscu pracowni, a konstrukcja wykonana z ocynkowanego mosiądzu jest niezwykle wytrzymała i dodatkowo zabezpieczona warstwą antykorozyjną.

Katalog pryszniców bezpieczeństwa oraz oczomyjek.

oczomyjka laboratoryjna
prysznic bezpieczeństwa