Loading

Dygestorium EKO ceramiczne

Nasze dygestorium ceramiczne skutecznie chroni przed szkodliwymi oparami znajdującymi się na płycie roboczej. Komora dygestorium wykładana jest od wewnątrz ceramiką wielkogabarytową techniczną o grubości 8 mm. Zarówno ściana tylna, ściany boczne, sufit oraz elementy ściany przedniej (nad oknem) wykonane są z ceramiki litej. System przewiewu powietrza wykorzystuje podwójną ścianę tylną. Dzięki niemu niej usuwane są gazy o zróżnicowanych gęstościach. Komora dygestorium oświetlana jest bezcieniowo co wpływa pozytywnie na komfort pracy. Blat posiada podniesione obrzeże frontowe, zabezpieczające przed wylaniem się płynów poza obszar roboczy. Dygestorium posiada wylewkę gazu, wylewki wody, chemoodporny zlew ceramiczny oraz kroploszczelne gniazda elektryczne 230V.

Okno frontowe przesuwne w pionie wykonane jest ze szkła bezpiecznego. Zawieszenie okna wykonane jest na chemoodpornych linkach. Okno posiada zabezpieczenie przed niekontrolowanym spadkiem.

Dygestorium EKO cechuję się estetycznym i trwałym wykończeniem. Frontowe pionowe krawędzie oraz osłona przednia okna dygestorium wykonane są z profili stalowych pokrytych farbą epoksydową. Pod blatem znajduje się wentylowana szafka dygestoryjna. W kominie dygestorium znajduje się czujnik przepływu powietrza, a sygnalizator zamontowany jest w przedniej części dygestorium.

dygestoria 1500, 1200

Cechy dygestorium ceramicznego

Komora dygestorium wyłożona jest w środku ceramiką litą wielkogabarytową o grubości 8mm. Ścianki boczne, ściana tylna oraz przednia w raz z sufitem pokryte są ceramiką. Na ścianie tylnej znajdują się dodatkowo panele kierownic, które mają za zadanie usuwać gazy o różnych gęstościach. Komora posiada oświetlenie bezcieniowe uruchamiane włącznikiem umieszczonym w czujniku przepływu powietrza.

Rodzaj zastosowanych mediów w komorze może uwzględniać wylewki wody, gazów czy też próżni. W panelu przednim nad szafką dygestoryjną, znajdują się gniazda elektryczne, kroploszczelne 230V oraz zawory mediów oznakowane kodami barwnymi zgodnie z normą PN-EN 13792-2003.

Komora manipulacyjna dygestorium

Okno zawieszone jest na stalowych linkach na przeciwwagach z zabezpieczeniem przed niekontrolowanym spadkiem. Można je swobodnie ustawić na dowolnej wysokości. Okno zgodnie z normą posiada blokadę  otwarcia na wysokości 50cm, którą użytkownik może ręcznie zdjąć aby wyżej podnieść okno np w celu umieszczenia w komorze manipulacyjnej urządzeń o większych gabarytach. W przypadku niskiego laboratorium (np. z sufitem podwieszanym) stosujemy okna dzielone, podwójne.

dygestorium okno podwójne