Loading

Dygestorium NAL nablatowe

Dygestorium nablatowe (inaczej zwane również dygestorium nastołowym) to komora wentylowana ustawiona bezpośrednio na blacie stołu roboczego. Na rozwiązanie tego typu najczęściej decydują się laboratoria o ograniczonej przestrzeni, a także pracownie chemiczne, biologiczne i analityczne. Wymiary konstrukcji są omawiane indywidualnie. Istnieje możliwość zamontowania szafek z drzwiczkami pod dygestorium.

Dygestorium nablatowe zaopatrzone jest w okno zawieszone na linkach stalowych chemoodpornych. Posiada zabezpieczenia przed niekontrolowanym spadkiem. Ponadto okno jest przesuwne w pionie. Składa się z szyby ze szkła bezpiecznego, które zapewnia idealne warunki do przeprowadzania czynności laboratoryjnych.

Komora dygestorium posiada system przewiewu powietrza z wykorzystaniem podwójnej ściany tylnej. Oświetlana jest bezcieniowo. Zewnętrzne frontowe krawędzie pionowe i osłona przednia okna dygestorium wykonane zostały z profili stalowych. Dzięki dodatkowemu pokryciu profili proszkowo farbą epoksydową zyskują większą odporność na działanie czynników zewnętrznych.

dygestorium nablatowe