Loading

Stoły wyspowe

Poprzez zabudowę wyspową uzyskacie Państwo ergonomiczne i co ważne nowoczesne zagospodarowanie dużych przestrzeni laboratorium. Usytuowanie stanowiska na środku pracowni zapewnia bezpieczne oraz funkcjonalne wykonywanie bieżących prac. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się przy tworzeniu stanowisk pracy dla dużych zespołów. Z tego też powodu polecane jest dla studentów i uczniów do pracowni chemicznych, biologicznych oraz fizykochemicznych. Zapewnione zostaje im miejsce do pracy z różnych stron i o powierzchni uzależnionej od charakteru laboratorium. Stoły wyspowe mogą zostać zaopatrzone w stanowiska zlewowe oraz zlewniki. Istnieje również możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni roboczej nad stołem poprzez wykorzystanie mebli modułowych, co znacznie ułatwi wykonywanie badań i obserwacji w każdych warunkach.

wyspa w laboratorium
stół wyspowy w laboratorium

Położenie blatu na wysokości 900 mm zapewnia wygodną pracę również w pozycji stojącej a modułowy system szafek umożliwia dowolne ich łączenie tworząc unikatowe konfiguracje dopasowane do Państwa potrzeb.

laboratoryjny stół wyspowy

Stoły wyspowe posiadają na jednym lub obu końcach stanowisko zlewowe. Oprócz dużych komór zlewowych oferujemy również mniejsze zlewiki wmontowane w płytę roboczą. Przy każdym ze zlewów wyprowadzona jest z blatu armatura laboratoryjna chemoodporna.

stół wyspowy laboratoryjny

Nadstawka w stole wyspowym umożliwia bezpieczne połączenie urządzeń laboratoryjnych oraz pomaga efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń roboczą. Oferujemy nadstawki jedno, dwupoziomowe lub mieszane z półką metalową (blacha profilowana), laminowaną lub szklaną na konstrukcji stalowej.