Dygestorium laboratoryjne

Dygestorium laboratoryjne to jeden z podstawowych elementów wyposażenia laboratoryjnego. Dygestorium jest niezbędnym sprzętem dla laboratoriów, gdzie są wykonywane czynności z niebezpiecznymi substancjami stałymi lub w postaci cieczy czy gazu. W naszej ofercie znajduje się pełen asortyment dygestoriów: dygestorium chemiczne (szkolne), dygestorium ceramiczne, dygestorium metalowe, aluminiowe, przeciwwybuchowe oraz nastawne. Produkcja dygestoriów laboratoryjnych opiera się na zgodności z europejskimi normami PN EN 14175:2006. Każde dygestorium laboratoryjne zaprojektowane jest w nowoczesnej stylistyce i zapewnia bezpieczeństwo pracy. Wykonujemy też dygestoria laboratoryjne o niestandardowych wymiarach dopasowanych do życzeń klienta.

Dygestorium laboratoryjne ceramiczne

Naszę dygestorium laboratoryjne EKO posiada komorę manipulacyjną, która wykonana jest w zależności od wersji z płyt ceramicznych, HPL, PP, PCV lub metalu malowanego farbami proszkowymi. Płyta robocza ceramiczna lub wykładana polipropylenem zaopatrzona opcjonalnie w zlew ceramiczny lub z polipropylenu. Komorę manipulacyjną dygestorium zamyka okno, które przesuwane jest pionowo. Wietrzenie komory dygestorium odbywa się za pomocą wentylacji wymuszonej z zastosowaniem wentylatora (dobieranego indywidualnie w zależności od warunków wentylacyjnych przez firmy wentylacyjne). Podstawę dygestorium laboratoryjnego stanowi szafka z płyty wiórowej laminowanej wietrzona poprzez połączenie rurowe z kanałem wentylacyjnym.

Dygestorium laboratoryjny ceramiczny
Dygestorium laboratoryjne Aluminiowe

Dygestorium laboratoryjne aluminiowe

Komora manipulacyjna dygestorium laboratoryjnego ALU wykonana jest ze szkła bezpiecznego i płyt z żywicy lub PCV w ramie z profili aluminiowych lakierowanych farbami proszkowymi. Płyta robocza ceramiczna zaopatrzona opcjonalnie w zlew ceramiczny. Komorę manipulacyjną dygestorium zamyka okno, które przesuwane jest pionowo. Wietrzenie komory odbywa się za pomocą wentylacji wymuszonej z zastosowaniem wentylatora (dobieranego indywidualnie w zależności od warunków wentylacyjnych przez firmy wentylacyjne). Podstawa dygestorium chemicznego stanowi konstrukcja typu A z profili stalowych 30×30 mm spawanych i lakierowanych farbami proszkowymi. W nią opcjonalnie wsuwana jest szafka wietrzona poprzez połączenie rurowe z kanałem wentylacyjnym.

Dygestorium laboratoryjne metalowe

Dygestorium laboratoryjne metalowe posiada komorę manipulacyjną wykonaną z elementów metalowych ocynkowanych o grubości 1,5mm malowanych farbami epoksydowymi. Wewnętrzna część komory dygestorium – blacha ocynkowana gr. 1,5mm. Płyta robocza wykonana z ceramiki gr 8mm na podkładzie gr. 25mm. Komorę manipulacyjne zamyka okno, które przesuwane jest pionowo. Wietrzenie komory dygestorium laboratoryjnego odbywa się za pomocą wentylacji wymuszonej z zastosowaniem wentylatora (dobieranego indywidualnie w zależności od warunków wentylacyjnych przez firmy wentylacyjne). Podstawa dygestorium stanowi konstrukcja metalowa ocynkowana malowana farbami proszkowymi. Opcjonalnie dygestorium może być wyposażone w szafkę metalową wentylowaną do przechowywania odczynników chemicznych.

dygestorium metalowe duże
Dygestoria nastawne Polflex

Dygestorium laboratoryjne nablatowe

Dygestorium nablatowe (inaczej zwane również dygestorium nastołowym) to komora wentylowana ustawiona bezpośrednio na blacie stołu roboczego. Na dygestoria nastołowe najczęściej decydują się laboratoria o ograniczonej przestrzeni, a także pracownie chemiczne, biologiczne i analityczne. Wymiary konstrukcji są omawiane indywidualnie. Komora manipulacyjna dygestorium nablatowego NAL wykonana jest w zależności od wersji ze szkła bezpiecznego i płyt z żywicy/PCV w ramie z profili aluminiowych lakierowanych farbami proszkowymi, z płyt ceramicznych, HPL lub metalu malowanego farbami proszkowymi. Komorę manipulacyjną zamyka okno, które przesuwane jest pionowo.

Skontaktuj się z nami

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie świadczonych usług. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju pytania.

  Email

  polflex@polflex.pl

  Telefon

  +48 56 654 45 25

  Biuro

  ul. Wielki Rów 40a,
  87-100 Toruń

  NIP:956 23 22 570 REGON:366 37 99 41

  Skontaktuj się z nami

   logo

   Polflex to wielopokoleniowa firma rodzinna. Zajmujemy się projektowaniem i produkcją dygestorium, wyposażenia oraz mebli laboratoryjnych.