Dygestorium laboratoryjne

Dygestorium laboratoryjne to jeden z podstawowych elementów wyposażenia laboratoryjnego. Dygestorium jest niezbędnym sprzętem dla laboratoriów, gdzie są wykonywane czynności z niebezpiecznymi substancjami stałymi lub w postaci cieczy czy gazu. W naszej ofercie znajduje się pełen asortyment dygestoriów: dygestorium chemiczne (szkolne), dygestorium ceramiczne, dygestorium metalowe, aluminiowe, przeciwwybuchowe oraz nastawne. Produkcja dygestoriów laboratoryjnych opiera się na zgodności z europejskimi normami PN EN 14175:2006. Każde dygestorium laboratoryjne zaprojektowane jest w nowoczesnej stylistyce i zapewnia bezpieczeństwo pracy. Wykonujemy też dygestoria laboratoryjne o niestandardowych wymiarach dopasowanych do życzeń klienta.

Dygestorium laboratoryjne ceramiczne

Naszę dygestorium laboratoryjne EKO posiada komorę manipulacyjną, która wykonana jest w zależności od wersji z płyt ceramicznych, HPL, PP, PCV lub metalu malowanego farbami proszkowymi. Płyta robocza ceramiczna lub wykładana polipropylenem zaopatrzona opcjonalnie w zlew ceramiczny lub z polipropylenu. Komorę manipulacyjną dygestorium zamyka okno, które przesuwane jest pionowo. Wietrzenie komory dygestorium odbywa się za pomocą wentylacji wymuszonej z zastosowaniem wentylatora (dobieranego indywidualnie w zależności od warunków wentylacyjnych przez firmy wentylacyjne). Podstawę dygestorium laboratoryjnego stanowi szafka z płyty wiórowej laminowanej wietrzona poprzez połączenie rurowe z kanałem wentylacyjnym.

Dygestorium laboratoryjny ceramiczny
Dygestorium laboratoryjne Aluminiowe

Dygestorium laboratoryjne aluminiowe

Komora manipulacyjna dygestorium laboratoryjnego ALU wykonana jest ze szkła bezpiecznego i płyt z żywicy lub PCV w ramie z profili aluminiowych lakierowanych farbami proszkowymi. Płyta robocza ceramiczna zaopatrzona opcjonalnie w zlew ceramiczny. Komorę manipulacyjną dygestorium zamyka okno, które przesuwane jest pionowo. Wietrzenie komory odbywa się za pomocą wentylacji wymuszonej z zastosowaniem wentylatora (dobieranego indywidualnie w zależności od warunków wentylacyjnych przez firmy wentylacyjne). Podstawa dygestorium chemicznego stanowi konstrukcja typu A z profili stalowych 30×30 mm spawanych i lakierowanych farbami proszkowymi. W nią opcjonalnie wsuwana jest szafka wietrzona poprzez połączenie rurowe z kanałem wentylacyjnym.

Dygestorium laboratoryjne metalowe

Dygestorium laboratoryjne metalowe posiada komorę manipulacyjną wykonaną z elementów metalowych ocynkowanych o grubości 1,5mm malowanych farbami epoksydowymi. Wewnętrzna część komory dygestorium – blacha ocynkowana gr. 1,5mm. Płyta robocza wykonana z ceramiki gr 8mm na podkładzie gr. 25mm. Komorę manipulacyjne zamyka okno, które przesuwane jest pionowo. Wietrzenie komory dygestorium laboratoryjnego odbywa się za pomocą wentylacji wymuszonej z zastosowaniem wentylatora (dobieranego indywidualnie w zależności od warunków wentylacyjnych przez firmy wentylacyjne). Podstawa dygestorium stanowi konstrukcja metalowa ocynkowana malowana farbami proszkowymi. Opcjonalnie dygestorium może być wyposażone w szafkę metalową wentylowaną do przechowywania odczynników chemicznych.

dygestorium metalowe duże
dygestorium-nablatowe-1200

Dygestorium laboratoryjne nablatowe

Dygestorium nablatowe (inaczej zwane również dygestorium nastołowym) to komora wentylowana ustawiona bezpośrednio na blacie stołu roboczego. Na dygestoria nastołowe najczęściej decydują się laboratoria o ograniczonej przestrzeni, a także pracownie chemiczne, biologiczne i analityczne. Wymiary konstrukcji są omawiane indywidualnie. Komora manipulacyjna dygestorium nablatowego NAL wykonana jest w zależności od wersji ze szkła bezpiecznego i płyt z żywicy/PCV w ramie z profili aluminiowych lakierowanych farbami proszkowymi, z płyt ceramicznych, HPL lub metalu malowanego farbami proszkowymi. Komorę manipulacyjną zamyka okno, które przesuwane jest pionowo.

Dygestorium typu Walk-in

Czasami zachodzi potrzeba wykorzystania aparatury i urządzeń o dużych gabarytach wewnątrz dygestorium. Żeby zapewnić użytkownikom maksymalnie wielką komorę roboczą zostało zaprojektowane dygestorium walk-in. Komora manipulacyjna dygestorium walk-in wykonana jest z elementów metalowych ocynkowanych o grubości 1,5mm malowanych farbami epoksydowymi. Wewnętrzna część komory dygestorium może być wykonana zarówno z blachy ocynkowanej gr. 1,5mm jak z żywicy fenolowej HPL gr. 6mm. Ręcznie podnoszone okno teleskopowe wykonane z szyb ze szkła bezpiecznego. . Okno przesuwne w pionie opuszczane na wysokość 50mm od podłogi. Podstawę dygestorium walk-in stanowi konstrukcja metalowa ocynkowana malowana farbami proszkowymi epoksydowymi.

Dygestorium walk in

Skontaktuj się z nami

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie świadczonych usług. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju pytania.

  Email

  polflex@polflex.pl

  Telefon

  +48 56 654 45 25

  Telefon

  +48 887 87 71 78

  Biuro

  ul. Wielki Rów 40a,
  87-100 Toruń

  NIP:956 23 22 570 REGON:366 37 99 41

  Skontaktuj się z nami

   logo

   Polflex to wielopokoleniowa firma rodzinna. Zajmujemy się projektowaniem i produkcją dygestorium, wyposażenia oraz mebli laboratoryjnych.