Dygestoria laboratoryjne

Dygestoria to jeden z podstawowych elementów wyposażenia laboratoryjnego. Oni są niezbędnym sprzętem dla laboratoriów, gdzie są wykonywane czynności z niebezpiecznymi substancjami stałymi lub w postaci cieczy czy gazu. W naszej ofercie znajduje się pełen asortyment dygestoriów: ceramiczne, aluminiowe metalowe, przeciwwybuchowe, nastawne, szkolne. Produkcja dygestoriów opiera się na zgodności z europejskimi normami PN EN 14175:2006. Urządzenia zaprojektowane są w nowoczesnej stylistyce i zapewniają bezpieczeństwo pracy.

Dygestorium ceramiczne

Nasze dygestorium ceramiczne skutecznie chroni przed szkodliwymi oparami znajdującymi się na płycie roboczej. Komora dygestorium wykładana jest od wewnątrz ceramiką wielkogabarytową techniczną o grubości 8 mm. Zarówno ściana tylna, ściany boczne, sufit oraz elementy ściany przedniej (nad oknem) wykonane są z ceramiki litej. System przewiewu powietrza wykorzystuje podwójną ścianę tylną.  Dygestorium posiada wylewkę gazu, wylewki wody, chemoodporny zlew ceramiczny oraz kroploszczelne gniazda elektryczne 230V. Dygestorium EKO cechuję się estetycznym i trwałym wykończeniem.

1 dygestorium ceram
2 dygestoria aluminiowe

Dygestorium aluminiowe

Dygestorium aluminiowe w standardzie wyposażone jest w zlewik ceramiczny, wylewkę wody nad zlewikiem oraz zawór w przednim panelu nad szafką dygestoryjną. Komora dygestorium posiada system przewiewu powietrza z wykorzystaniem podwójnej ściany tylnej i jest oświetlana bezcieniowo. Pod blatem znajduje się 2 drzwiowa zamykana na klucz, wentylowana szafka. Dygestorium aluminiowe wyposażone jest w blat z ceramiki litej technicznej 8 mm na podkładzie gr 25 mm z podniesionym obrzeżem frontowym 1160×650.  Dygestorium aluminiowe dopasowujemy do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Dygestorium metalowe

W dygestorium metalowym komora wykonana jest z blachy lakierowanej proszkowo. Stosowany jest system przewiewu powietrza z wykorzystaniem podwójnej ściany tylnej. Blat dygestorium metalowego wykonany jest z ceramiki litej technicznej 8 mm na podkładzie gr 25 mm z podniesionym obrzeżem frontowym. Komora posiada bezcieniowe oświetlenie, zlewik ceramiczny (295x145x165 mm) oraz wylewkę zimnej wody zabezpieczony powłoką chemoodporną. Na zewnątrz dygestorium znajduje się zawór zimnej wody oraz dwa gniazda elektryczne kroploszczelne 230V.

dygestorium metalowe duże
Dygestoria nastawne Polflex

Dygestorium nablatowe

Dygestorium nablatowe (inaczej zwane również dygestorium nastołowym) to komora wentylowana ustawiona bezpośrednio na blacie stołu roboczego. Na rozwiązanie tego typu najczęściej decydują się laboratoria o ograniczonej przestrzeni, a także pracownie chemiczne, biologiczne i analityczne. Wymiary konstrukcji są omawiane indywidualnie. Istnieje możliwość zamontowania szafek z drzwiczkami pod dygestorium.

Skontaktuj się z nami

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie świadczonych usług. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju pytania.

  Email

  polflex@polflex.pl

  Telefon

  +48 56 654 45 25

  Biuro

  ul. Wielki Rów 40a,
  87-100 Toruń

  NIP:956 23 22 570 REGON:366 37 99 41

  Skontaktuj się z nami

   logo

   Polflex to wielopokoleniowa firma rodzinna. Zajmujemy się projektowaniem i produkcją dygestorium, wyposażenia oraz mebli laboratoryjnych.