Meble laboratoryjne
Meble laboratoryjne
i wyposażenie laboratoriów
Meble do laboratorium w ofercie Polflex Sp. z.o.o. to gwarancja jakości i komfortu pracy na przestrzeni wielu lat. Dbamy o to, aby wykonane przez nas meble były komfortowe i trwałe. Posiadamy bardzo szeroką ofertę produktową opierającą się na naszym wieloletnim doświadczeniu. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i za każdym razem dostosowujemy ofertę do Państwa potrzeb.
Oferujemy profesjonalne doradztwo w przypadku aranżacji laboratoriów, a do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Pomagamy również firmom oraz instytucjom starającym się o zdobycie kapitału z funduszy unijnych i dofinansowania z ZUS.
Stoły przyścienne
Stanowiska do mycia
Stoły wyspowe
Szafy chemoodporne
Stoły wagowe
Stanowiska sensoryczne
Meble do laboratoriów szkolnych
Dygestoria przemysłowe oraz do pracowni
Nadstawki – Oświetlenie – Media – Dodatki
Stoły przyścienne
Stoły przyścienne pozwalają na uzyskanie przestrzeni do pracy w każdym laboratorium. Mogą być montowane również jako stoły pojedyncze, umożliwiając stworzenie pojedynczego stanowiska pracy dla laboranta jak również można je łączyć w stoły łamane typu „L” lub „U” . Podczas projektowania stołów przyściennych bierzemy pod uwagę charakter przeprowadzanych badań, dopasowując odpowiedni rodzaj blatu, szafek oraz innych elementów. Dopasowujemy rodzaj konstrukcji stalowej typu „A”, „C” oraz „O”, a każda z tych konstrukcji umożliwia zamontowanie szafek bądź półek.
Stoły wyspowe
Poprzez zabudowę wyspową uzyskacie Państwo ergonomiczne i nowoczesne zagospodarowanie dużych przestrzeni laboratorium. Usytuowanie stanowiska na środku laboratorium zapewnia bezpieczne oraz funkcjonalne wykonywanie bieżących prac. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się przy tworzeniu stanowisk pracy dla dużych zespołów. Z tego też powodu polecane jest dla studentów i uczniów do pracowni chemicznych, biologicznych oraz fizykochemicznych.
Stół wyspowy świetnie sprawdza się też w dużych laboratoriach oraz miejscach, gdzie istnieje potrzeba instalacji stołów pod aparaturę. Wykorzystanie odpowiedniej zabudowy podblatowej daje dostęp do pracy siedzącej jak i stojącej a nadstawka usytuowana na blacie zwiększa powierzchnię użytkową.
Stoły wagowe
Stół wagowy jest ważnym elementem wyposażenia meblowego każdej pracowni laboratoryjnej. Ma za zadanie chronić aparaturę pomiarową przed wstrząsami oraz drganiami zewnętrznymi, np. wynikającymi z działania innych urządzeń znajdujących się w pracowni. Konstrukcja stołu antywibracyjnego sprawia, że naciski wywierane na blat nie są przenoszone na podstawę wagi, więc umożliwiają w ten sposób uzyskanie jak najdokładniejszych pomiarów. Stół antywibracyjny może stanowić oddzielną konstrukcję bądź stanowić część stołu przyściennego lub wyspowego.
Stanowiska do mycia
Stoły zlewowe nie tylko ułatwiają pracę oraz mycie narzędzi, ale także stanowią jeden z niezbędnych elementów, który powinien znaleźć się w każdym laboratorium. Stół zbudowany jest z solidnej konstrukcji stalowej wyposażonej w nóżki regulowane. Wodoodporny blat wykonany jest najczęściej z litej ceramiki technicznej, konglomeratu kwarcowego oraz również z żywicy fenolowej (SPC) i ceramiki monolitycznej.
Do blatów montujemy zlewy ceramiczne, stalowe (kwasoodporne) bądź zlewy z wykonane z polipropylenu. W zakresie armatury stosujemy wyłącznie wysokiej jakości baterie laboratoryjne a projektowane laboratoryjne stoły zlewowe uwzględniają potrzeby laborantów i spełniają normy BHP.
Szafy chemoodporne
Szafa na odczynniki chemiczne służy do przechowywanie substancji niebezpiecznych w pracowniach. Nasze szafy składają się ze wzmocnionego laminowanego korpusu wyłożonego wewnątrz polipropylenem PP o wysokiej odporności chemicznej. Półki perforowane (ażurowe) znajdujące się wewnątrz pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Istnieje również możliwość wyposażenia tworzonych przez nas szaf w wysuwane szuflady bądź chemoodporne kuwety, zgodnie z potrzebami laborantów. W ofercie posiadany również szafy ognioodporne z ogniotrwałością 30, 60 oraz 120 min.
Stanowiska sensoryczne
W naszej ofercie znajdują się wygodne, indywidualne stanowiska do oceny sensorycznej, a także stanowiska do oceny zbiorowej. Nasze produkty zapewniają komfort pracy oceniających i dopracowane zostały w każdym szczególe. Przy ich konstrukcji bierzemy pod uwagę wymogi związane z przeprowadzaniem analiz sensorycznych. W zależności od charakteru badań opcjonalnie oferujemy m.in.: zlewy z baterią, szuflady na klawiaturę, półki na komputer, dodatkowe oświetlenie, stanowiska jarzeniowe lub LED itp. rozwiązania ułatwiające przeprowadzanie analiz.
Meble do laboratoriów szkolnych
Meble do pracowni szkolnej powinno cechować się trwałością, ergonomią oraz powinny być bezpieczne dla użytkowników. Ważny jest komfort zarówno dla uczniów a także dla nauczycieli podczas prowadzenia zajęć. Odpowiednie wyposażenie pracowni ma ułatwić uczniom przyswajanie wiedzy i umożliwiać bezpieczny udział w zajęciach oraz ćwiczeniach praktycznych w laboratorium.
W projektowanych przez nas na wymiar pracowniach dostosowujemy układ mebli do pomieszczenia, dzięki czemu możemy stworzyć funkcjonalne pomieszczenie zawierające stoły przyścienne, stoły wyspowe oraz dygestoria szkolne.
Dygestoria
Komory wyciągowe spełniające odpowiednie normy nazywamy dygestoriami. Każdy nasz egzemplarz robiony jest na podstawie wymogów laboratorium i potrzeb osób pracujących przy urządzeniu dlatego też w naszej ofercie znajdują się komory o różnych wymiarach, zbudowane z materiałów o zróżnicowanym zastosowaniu.
Budowa dygestorium zależna jest od prowadzonych w niej prac i z tego powodu mogą one posiadać różną budowę: rozmiary, podłączenie wody, gazó czy prądu. Ściany komory mogą być zbudowane z metalu, szkła (dla lepszej obserwacji procesów w komorze) bądź też mogą być wyłożone ceramiką chemoodporną.
Dodatki
Dopełnieniem do wyposażenia meblowego laboratorium stanowią takie elementy jak stalowe nadstawki. Umiejscowione na stole powiększają przestrzeń roboczą i dają możliwość instalacji dodatkowego oświetlenia. Mogą one posiadać jedno lub dwa piętra i posiadać półkę laminowaną, stalową bądź szklaną.
W blacie laboratoryjnym umieszczamy chemoodporne baterie wody ze zlewami o zróżnicowanych wymiarach bądź wylewki gazów i innych mediów. Dodatkami są również wyjścia gniazd 230V, wody demineralizowanej czy też wózki albo stoły mobilne.