Meble laboratoryjne i wyposażenie

Projektujemy i wykonujemy meble oraz wyposażenie laboratoryjne na wymiar uwzględniając wszystkie aktualne normy i wymagania.

Nasze rozwiązania charakteryzują się dużą estetyką wykonywania i widoczną trwałością. Opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu dołożymy wszelkich starań, aby Wasze laboratorium było wygodne, bezpieczne i trwałe.

Szafy chemoodporne

Szafa na odczynniki chemiczne służy do przechowywanie substancji niebezpiecznych w pracowniach. Nasze szafy składają się ze wzmocnionego laminowanego korpusu wyłożonego wewnątrz polipropylenem PP o wysokiej odporności chemicznej. Półki perforowane (ażurowe) znajdujące się wewnątrz pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Istnieje również możliwość wyposażenia tworzonych przez nas szaf w wysuwane szuflady bądź chemoodporne kuwety, zgodnie z potrzebami laborantów.

Szafy zwykłe

Oferowane przez nas szafki wykonane są z bardzo trwałych i wysokiej jakości materiałów, które oprą się działaniu czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promienie UV. Zwykłe szafy wykonujemy według indywidualnych zaleceń klienta, zgodnych z charakterem wnętrza oraz typem przeprowadzanych badań.

Szafki podwieszane

Proponujemy wykonanie specjalistycznych szafek laboratoryjnych przygotowanych zgodnie z wymaganiami pracowni. W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim szafki na konstrukcji typu C, które są podwieszane pod blatem. Ze względu na przeznaczenie mogą być to szafki jednodrzwiowe, dwudrzwiowe lub z szufladami, w których zmieszczą się niezbędne laborantowi akcesoria.

Stół wyspowy, meble laboratoryjne

Stoły wyspowe

Poprzez zabudowę wyspową uzyskacie Państwo ergonomiczne i co ważne nowoczesne zagospodarowanie dużych przestrzeni laboratorium. Usytuowanie stanowiska na środku pracowni zapewnia bezpieczne oraz funkcjonalne wykonywanie bieżących prac. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się przy tworzeniu stanowisk pracy dla dużych zespołów. Z tego też powodu polecane jest dla studentów i uczniów do pracowni chemicznych, biologicznych oraz fizykochemicznych.

Stoły przyścienne

Stoły przyścienne pozwalają na uzyskanie przestrzeni do pracy w każdym laboratorium. Mogą być montowane również jako stoły pojedyncze, umożliwiając stworzenie pojedynczego stanowiska pracy dla laboranta. Podczas projektowania stołów przyściennych bierzemy pod uwagę charakter przeprowadzanych badań, dopasowując odpowiedni rodzaj blatu, szafek oraz innych elementów.

Stoły wagowe

Stół wagowy jest ważnym elementem wyposażenia meblowego każdej pracowni laboratoryjnej. Ma za zadanie chronić aparaturę pomiarową przed wstrząsami oraz drganiami zewnętrznymi, np. wynikającymi z działania innych urządzeń znajdujących się w pracowni. Konstrukcja stołu antywibracyjnego sprawia, że naciski wywierane na blat nie są przenoszone na podstawę wagi. Umożliwiają w ten sposób uzyskanie jak najdokładniejszych pomiarów, bez ingerencji z zewnątrz.

Stanowiska do mycia

Stoły zlewowe nie tylko ułatwiają pracę oraz mycie narzędzi, ale także stanowią jeden z niezbędnych elementów, który powinien znaleźć się w każdym laboratorium. Stosujemy w naszych stołach wysokiej jakości chemoodporne baterie oraz oczomyjki montowane w blatach z podwyższonym obrzeżem. Posiadamy również szeroki wybór zlewów chemoodpornych jedno- lub dwukomorowych. Projektujemy stoły zlewowe z uwzględnieniem potrzeb klientów oraz zachowaniem zasad BHP.

Stanowiska sensoryczne

Oferujemy wygodne, indywidualne stanowiska do oceny sensorycznej, a także stanowiska do oceny zbiorowej. Nasze produkty zapewniają komfort pracy oceniających. Dopracowane zostały w każdym szczególe. Przy ich konstrukcji bierzemy pod uwagę wymogi związane z przeprowadzaniem analiz sensorycznych. W zależności od charakteru badań opcjonalnie oferujemy m.in.: zlewiki z baterią, szuflady na klawiaturę, półki na komputer, dodatkowe oświetlenie, stanowiska jarzeniowe lub LED itp. rozwiązania ułatwiające przeprowadzanie analiz.

Skontaktuj się z nami

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie świadczonych usług. 

Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju pytania.

Email

polflex@polflex.pl

Telefon

+48 56 654 45 25

Telefon

+48 887 87 71 78

Biuro

ul. Wielki Rów 40a,
87-100 Toruń