Inne wyposażenie

Oferujemy też inne wyposażenie – wszystko, co zwiększy komfort i ergonomię pracy, a także bezpieczeństwo pracującego w nim personelu. Proponowane przez nas elementy wyposażenia laboratoriów to wysokiej klasy meble i sprzęty znajdujące zastosowanie w trakcie przeprowadzania analiz oraz procesów badawczych dla placówek medycznych, naukowych oraz funkcjonujących przy przedsiębiorstwach z różnych branż szeroko pojętego przemysłu.

Oczomyjki

W swojej ofercie posiadamy armaturę laboratoryjną włoskiej firmy TOF, dedykowaną sytuacjom awaryjnym zagrażającym zdrowiu pracowników. Jedną z oferowanych pozycji są oczomyjki (pojedyncze oraz podwójne), które są obligatoryjnym wyposażeniem miejsc, w których pracownicy mogą być narażeni na oblanie substancją żrącą i innymi chemikaliami, czy też zapylenie oczu. Natryski te znajdują jednak zastosowanie nie tylko w laboratoriach, lecz także w szpitalach oraz różnego typu zakładach przemysłowych. 

 

natrysk prysznic bezpieczeństwa TOF

Prysznice bezpieczeństwa

Prysznice bezpieczeństwa są wymagane w miejscach, w których pracownicy mogą być narażeni m.in. na zapalenie się ubrania czy kontakt z substancjami żrącymi bądź innymi szkodliwymi chemikaliami. W naszej ofercie znajdziecie Państwo prysznice bezpieczeństwa montowane w suficie, na ścianie, nad drzwiami czy też stojące – do zakotwiczenia w podłodze. Wśród naszych propozycji dostępne są również zestawy kombinowane, takie jak natryski z oczomyjką, które pozwolą usunąć zanieczyszczenia spod powiek.


Baterie i zawory

W ciągłej sprzedaży posiadamy armaturę laboratoryjną włoskiej firmy TOF. Są to m.in. wylewki, kompletne baterie oraz zawory, które stanowią niezbędne wyposażenie każdego laboratorium. Wszystkie proponowane przez nas rozwiązania posiadają atesty oraz certyfikaty wymagane dla armatury narażonej na działanie substancji chemicznych, promieniowania UV czy wysokich temperatur.

 

blat laboratoryjny
ociekacz laboratoryjny

Ociekacze

Dla wiarygodności przeprowadzanych w laboratorium badań ważne jest, aby wykorzystywane w ich trakcie szkło było czyste i suche. Niektóre z placówek korzystają ze zmywarek, nie wszystko można jednak do nich wkładać, dlatego większość sprzętu myje się ręcznie. Prezentowane w naszej ofercie ociekacze pozwolą na suszenie każdej wielkości szkła. W ofercie posiadamy modele stojące, a także do zawieszenia na ścianie.

Wyciągi

Laboratorium to miejsce, w którym w wyniku przeprowadzanych czynności, często powstają szkodliwe, niekiedy nawet trujące opary. Aby skutecznie pozbyć się ich z przestrzeni pracowni, warto wyposażyć ją w wyciągi, dostępne w naszym asortymencie. Proponujemy wyciągi laboratoryjne, które zapewniają wygodę użytkownikom, skutecznie chroniąc przed przedostawaniem się oparów, pyłów i gazów do przestrzeni laboratorium.

dygestorium nablatowe nastawne
Okap laboratoryjny

Okapy

W skład wyposażenia do laboratoriów, oferowanego przez naszą firmę, wchodzą okapy, dzięki którym możliwe jest skuteczne usuwanie nieprzyjemnych oraz szkodliwych oparów chemicznych, gromadzących się w pracowni. Zastosowanie okapów jest niezbędne, aby zapewnić odpowiednie warunki pracy osobom przebywającym w pomieszczeniach, a dzięki naszej pomocy, możliwe jest ich dopasowanie pod kątem Państwa potrzeb i preferencji.

Skontaktuj się z nami

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie świadczonych usług. 

Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju pytania.

Email

polflex@polflex.pl

Telefon

+48 56 654 45 25

Telefon

+48 887 87 71 78

Biuro

ul. Wielki Rów 40a,
87-100 Toruń